جک درب پارکینگ

خرید جک پارکینگ

خرید جک پارکینگ

خرید جک پارکینگ

به یک مقاله دیگر از وب سایت امن آوران عظیم خوش آمدید. با توجه به درخواست های شما مشتریان گرامی مطلبی را با عنوان نحوه خرید جک پارکینگ نهیه کرده ایم و به صورات رایگان در اختیار شما مشتریان گرامی قرار میدهیم.

قبل از هر چیز اگر قصد خرید جک پارکینگ دارید و زمان کافی برای آشنایی با جک های پارکینگ ندارید حتما از مشاوره تلفنی ما استفاده کنید. شرکت امن آوران علاوه بر فروش جک پارکینگ خدمات نصب جک پارکینگ و تعمیر جک پارکینگ را نیز انجام میدهد.

خرید جک پارکینگ دست دوم

یکی از بزرگترین اشتباهات مدیران ساختمان ها خرید جک پارکینگ دست دوم و نصب آن برای درب های پارکینگ است. علت اشتباه بودن این کار این است که جک پارکینگ که یکبار استفاده شده است ممکن است دارای ایرادی باشد که فروشنده و خریدار از آن اگاهی نداشته باشند. خرید جک پارکینگ باید متناسب با محلی باشد که قصد داریم نصب کنیم.

مهمترین معیارهای خرید جک پارکینگ عبارتند از: ابعاد درب، وزن درب و تعداد لنگه های درب است.

تعمیر درب پارکینگ - تعمیر جک درب پارکینگ - تعمیر کرکره برقی

نصب جک پارکینگ

برای اتوماتیک کردن درب های وروردی و درب های پارکینگ باید از جک برقی استفاده شود. این مدل جک ها دارای دو نوع تک لنگه برای درب های تک لنگه و جک های دولنگه برای درب های دو لنگه استفاده میشود. نصب جک پارکینگ باید کاملا اصولی انجام شود. در صورتی که با نصب جک پارکینگ آشنایی ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید. عدم نصب صحیح جک پارکینگ منجر به از کار افتادن درب میشود و تردد از درب را مختل میکند. همچنین عدم نصب صحیح جک پارکینگ منجر به خرابی هایی میشود که تعمیر ان هزینه های زیادی را در بر میگیرد.

قیمت جک درب پارکینگ

جک درب پارکینگ دو مدل ایرانی و خارجی دارد. هر کدام از مدل های ایرانی و خارجی انواع متفاوتی دارد که با توجه به میزان جابجایی وزن و نوع آن استفاده میشود. قیمت جک های پارکینگ متفاوت است و با توجه درب جک برقی انتخاب میشود و ابعاد و وزن درب تعیین کننده نوع جک برقی هستند. در صورت استعلام قیمت جک درب پارکینگ با شماره 02166066666 تماس بگیرید.

تعمیر جک پارکینگ

نکته بسیار مهم این است که علاوه بر نصب جک پارکینگ برای تعمیر آن نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارید. رایج ترین مشکلاتی که برای جک های برقی به وجود می آید، تعمیر ریموت جک برقی، تعمیر برد جک پارکینگ و تعمیر بازوی جک برقی است. در صورتی که نیاز به تعمیر جک پارکینگ دارید با شماره 02166066666 تماس بگیرید.

جک درب پارکینگی چه اجزایی دارد ؟

جک های درب مانند تمام وسیله های برقی دارای اجزایی است که به عملکرد آن کمک میکند. در ادامه اجزای جک درب پارکینگ را معرفی میکنیم.

استاتور یا سیم پیچ جک پارکینگ

استاتور یا سیم پیچ جک درب پارکینگ، قسمت ثابت موتور است. استاتور از چند لایه فلزی تشکیل شده است که به شکل استوانه تو خالی به یکدیگر متصل شده است. اگر از نزدیک به این قطعه نگاه کنید متوجه خواهید شد که شیارهایی روی ورقه ها وجود دارد که سیم پیچ ها را درون خود جای می‌دهند. به هر کدام از این سیم پیچ ها کلاف هم گفته میشود. استاتورها در نقش تولید کننده میدان مغناطیسی و پشتیبان کننده مکانیک موتور جک درب پارکینگ هستند. استاتور موتور جک درب پارکینگ الکترومکانیک از هسته استاتور، سیم پیچ استاتور و قاب تشکیل شده است.

سیم پیچ استاتور در هسته استاتور تعبیه شده است که نیروی الکترومغناطیسی القا شده را تولید میکند. استاتور از چند قطعه باریک آلومینیوم و یا آهن سبک ساخته شده است که به اصطلاح هسته استاتور را تشکیل میدهند. سیم پیچ هایی با سیم روکش دار در شیار های تعبیه شده در روی استاتور جاسازی شده است. هر گروه از این پیچ ها با هسته ای که آن را درون خود دارند؛ یک آهن ربای مغناطیسی را برای کار کردن با موتور القایی AC شکل میدهند. این پیچه ها مستقیما با منبع انرژی در اتصال هستند و رابطه مستقیمی با منبع انرژی دارند؛ به گونه ای که با برقراری تغذیه AC یک میدان مغناطیسی چرخنده به وجود می آید و تولید میشود. تعداد قطب های یک موتور القایی AC به اتصال این پیچه ها بستگی دارد.

رتور جک درب پارکینگ

بخش متحرک موتور های الکتریکی و یا ژنراتور های برقی، رتور یا چرخانه جک درب پارکینگ نامیده میشود. رتور یا همان چرخانه از هسته ای چند تکه و استوانه ای که محوری برای در بر گرفتن رساناهای موردنیاز است، تشکیل شده است. این شکاف ها از میله ای از جنس مس، آلومینیوم و یا آلیاژ فلزات هستند. در انتهای این میله ها به وسیله پیچه هایی اتصال کوتاه رخ داده است. در انتهای رتور های جک درب پارکینگ قسمتی بصورت و به شکل مارپیچ وجود دارد که حرکت های رتور را به چرخ‌ دنده انتقال میدهند. بهتر است جنس رتور از دنده برنجی سخت تر باشد تا با طی زمان کوتاه یا طولانی رتور سالم بماند و هزینه تعمیر کمتر شود.

دنده برنجی جک پارکینگ

کاربرد چرخ دنده ها این است که جهت نیرو بین دو محور را انتقال یا تغییر میدهند. بر روی این چرخ دنده ها، دندانه هایی با فاصله مساوی وجود دارند. دندانه های موجود بر روی چرخ دنده ها پس از ساییده شدن با دندانه های چرخ دنده مجاور نیرو را به یکدیگر انتقال خواهند داد. قطعه رتور که داخل استاتور تعبیه شده است با ویژگی و یا خاصیت مغناطیسی حرکت می‌کند و چرخ دنده از جنس برنجی یا پلاستیکی را میچرخاند. چرخ دنده هم باعث چرخیدن میل ماردون میشود. کارکرد میل ماردون مانند پیچی بزرگ است که مهره ماردون را به جلو یا به عقب حرکت میدهد. با اتصال شفت به مهره ماردون و با جلو و عقب رفتن این مهره، روی آن حرکت کرده در نتیجه درب پارکینگ بسته شده و یا باز میشود.

میل ماردون جک پارکینگ

میل ماردون میله ای به شکل مارپیچی میباشد که به گیربکس پارکینگ وصل میشود و حرکت موتور جک پارکینگ را به رفت و برگشت تبدیل میکند. علاوه بر متصل بودن آن به گیربکس به قطعه شفت جک نیز متصل است و پیستون جک درب پارکینگ را به حرکت در می آورد.

بازگشت به لیست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *