کرکره برقی

کرکره برقی

کرکره برقی - قیمت کرکره برقی - انواع کرکره برقی - خرید کرکره برقی - کرکره برقی ارزان

کرکره برقی

نام کرکره های برقی در زندگی امروزه بسیار آشنا است. همانطور که میدانیم کرکره های برقی نوعی از درب های اتوماتیک است که با ورود به زندگی های ما تاثیر خود را در زندگی نشان داده است. درب های اتوماتیک از گذشته تا به امروز تغییرات و پیشرفت های زیادی داشته است که کرکره ها نوعی از درب های اتوماتیک میباشد.

کرکره های قدیمی قطعا برای شما هم یک حس نوستالوژیک دارد، این نوع کرکره ها با ابزاری به نام چوب کرکره پایین کشیده میشد. در تصویر زیر نوعی از کرکره های قدیمی را میتوانید مشاهده کنید. این نوع کرکره ها برای فضا هایی که دهنه بزرگی نداشتن راحت بود اما برای فروشگاه یا مغازه ای که دهنه بزرگی داشت کار بسیار دشواری بود.

امن آوران - کرکره های برقی

کرکره در گذر زمان

با توجه به مشکلاتی که گفته شد کرکره های فلزی جای خود را به کرکره های ورقه ای دادند که باز هم مشکل وجود داشت. و مشکل در کرکره های ورقه ای این بود که مغازه داران و افرادی که این نوع کرکره ها را داشتند برای امنیت بیشتر باید پشت کرکره یک توری نصب میکردند که علاوه بر سختی، نصب توری کرکره هزینه بر بود. در تصویر زیر یک کرکره ورقه ای را مشاهده میکنید.

امن آوران - کرکره های برقی

کرکره برقی امن آوران

شرکت امن آوران با بیش از دو دهه فعالیت و سابقه درخشان در زمینه درب های اتوماتیک و کرکره های برقی از بهترین فروشگاه های کرکره اتوماتیک در تهران است. همچنین شرکت امن آوران دارای رزومه درخشانی از همکاری با شرکت ها وادارات معتبر میباشد که میتوانید در صفحه پروژه ها با مشتریان ما آشنا شوید.

انواع کرکره برقی

کرکره های برقی یا درب های اتوماتیک مدل های مختلفی دارد. اما مهم ترین تفاوت که در نصب کرکره های برقی میتوان معرفی کرد تفاوت در تیغه ها و موتورهای کرکره‌برقی میباشد. در ادامه این دو مورد را کاملا مجزا توضیح میدهیم.

تیغه های کرکره اتوماتیک شامل:

 • تیغه های گالوانیزه
 • تیغه های آلومینیومی یا فولادی
 • تیغه های گلی کربنات

اما تفاوت دیگر در نوع موتور های کرکره برقی میباشد. موتور کرکره های برقی دارای دو مدل توبلار و ساید میباشد، موتور های توبلار و موتور های ساید دارای مدل های متفاوتی است. اما در حالت کلی موتور های توبلار برای فضاهایی که تردد پایین و همچنین دهنه های کوچکی است مورد استفاده قرار میگیرد.
موتور ساید به دلیل قدرت بیشتر در فروشگاه یا اماکنی که دهنه بزرگ و همچنین تردد بالایی دارند مورد استفاده قرار میگیرد. انتخاب نوع موتور بسته به عوامل مختلفی میباشد که مهم ترین آن میزان تردد و همچنین دهنه فروشگاه، مغازه و یا پارکینگ ها میباشد. در زیر تصویر موتور سایت و توبلار را مشاهده میکنید.

موتور های کرکره برقی

در بازار موتور های مختلفی وجود دارد. اما بهترین موتور های موجود که پرفروش ترین موتور های کرکره اتوماتیک میباشند موتور های ساید و توبلار هستند. این دو نوع موتور هم مدل هی متفاوتی دارد که در ادامه توضیح داده میشود.

 • موتور توبلار: موتور های توبلار دارای دو نوع میباشد. نوع اول آن همانطور که در بالا هم گفته شد موتور توبلار برای فضاهای کم تردد و کوچک مورد استفاده قرار میگیرد.
  نکته ای که قابل بیان است علت نامگذاری این موتور این است که این موتور داخل شفت یا تیوب قرار میگیرد و بخاطر همین باید شکل لوله ای باید تا داخل آن قرار بگیرد. موتور توبلار معمولا برای کرکره های با وزن 140 کیلو گرم مناسب میباشد.

امن آوران - کرکره های برقی

قدرت نوع اول موتور های توبلار از 30 نیوتن بر متر مربع الی 60-80-100-120 و 140 تولید میشود.

نوع دوم موتور های توبلار صنعتی هستند که دارای قدرت 230 و 300 نیوتن بر متر مربع میباشد. همچننی این نوع کرکره ها برای وزن 500 کیلوگرم هم استفاده میشود.

نکته مهم: هر نیوتن برابر است با 1.8 کیلو گرم یعنی یک موتور توبلار با قدرت 100 نیوتن کرکره با وزن 180 کیلو گرم را میتوان بالا بکشد.

 • موتور های ساید:

موتور های ساید کرکره اتوماتیک تحمل وزن کرکره تا 1000 کیلوگرم را دارد و برعکس موتور های توبلار برای مکان هایی با تردد بیشتر استاده میشود. مکان هایی که از موتور های ساید استفاده میشود عبارتند از: سوله ها-کارخانه ها- برج های پر رفت وامد- پارکینگ مراکز خرید و مکان های عمومی.

همچنین موتور های ساید علاوه بر تحمل وزن بالا دارای ویژگی هایی میباشد که بسیار پراستفاده است. یکی از این ویژگی ها برق اضطرارری یا UPS میباشد که موتور های ساید مدل DC این ویژگی را دارند که در هنگامی برق قطع شود میتوان بصورت دستی آن را بالا و پایین برد.
اما مهمترین ویژگی در موتور های ساید سیستم پاراشوت میباشد، که در هنگامی نقص بوجود آید از سقوط جلوگیری میکند که همین باعث امنیت بالای آن میشود.

امن آوران - کرکره های برقی

موتور های ساید کرکره برقی دارای قدرت 150-300-500-600 و 800 کیلوگرم میباشد اما معمولا از موتور هایی با قدرت 600 استفاده میشود. نحوه قرار گیری موتور های ساید در خارج از شفت میباشد که بصورت کتابی قرار میگیر. همین امر باعث تفاوت قرار گیری آن با موتور های توبلار میشود.

تیغه های کرکره برقی

تیغه کرکره های برقی نوارهای باریکی هستند که در کنار یکدیگر یک صفحه یکپارچه را تشکیل میدهد که دارای سه نوع هستند

 • تیغه های گالوانیزه
 • تیغه های آلومینیومی
 • تیغه های پلی کربنات

تیغه های گالوانیزه:

این نوع تیغه ها در دونوع فوم دار و معمولی است. تیغه های گالوانیزه کرکره به نسبت تیغه های آلومینیومی مقاومت بیشتری دارند همچنین قیمت آن مناسب تر است. برای خرید کرکره اتوماتیک و همچنین مشاوره در مورد تیغه های کرکره اتوماتیک میتوانید با کارشناسان واحد فروش تماس حاصل فرمایید.

تیغه های آلومینیومی:

در ایران بیشترین تیغه هایی که در کرکره های اتوماتیک استفاده میشود تیغه های آلومینیومی است. این نوع تیغه ها به نسبت تیغه های دیگر مقاومت خوبی دارند و بیشتر برای فروشگاه ها استفاده میشود. تیغه های آلومینیومی را میتوان در هر شرایط اب و هوایی نصب کرد و محدودیتی ندارد.
تیغه های آلومینیوم ابعاد مختلفی دارد، ابعاد معمول ان تیغه های الومینیومی 80 میلیمتری است و اما ایعاد 60 میلیمتری برای پنجره و همچنین 100 میلیمتری برای ورودی های وجود دارد که مورد استفاده قرار میگیرد.

در مورد تیغه های آلومینیومی نکاتی بسیار مهمی وجود دارد که خریداران باید به آن توجه کنند. یکی از این نکات این است که وزن مناسب برای در تیغه های کرکره اتوماتیک 6 الی 7 کیلو گرم است اما تولید کنندگانی به دلیل اینکه قیمت ان کمتر شود و همچنین رقابت ایجاد کنند وزن آن را کاهش میدهند.
به این نکته توجه کنید چون بسیار حائز اهمیت میباشد مدل های با وزن کمتر از 5.5 کیلوگرم برای عرض های بیشتر از سه متر بسیار خطرناک است. این نوع تیغه ها میتوانند دارای یک، دو یا سه پل درون خود باشند که موجب مقاوت بیشتری میشود همچنین برای عایق صدا از فوم در تیغه ها استفاده میکنند.

تیغه های پلی کربنات

همانطور که از اسم این نوع تیغه ها مشخص است از جنس پلی کربنات ساخته شده است. تیغه های پلی کربنات با تیغه های آلومینیومی و گالوانیزه بسیار متفاوت است. تیغه های پلی کربنات علاوه بر زیبایی خاصی که دارد به نسبت تیغه های دیگر بسیار مقاومت و محکم و تقریبا ضد گلوله هستند.
اما شاید این نکته برای شما هم بسیار جالب یاشد که جنس تیغه های پلی کربنات از جنس سپر پلیس های اروپایی میباشد. همچنین تیغه های پلی کربنات در مقابل آتش سوزی هم مقاوم هستند. وزن تیغه های پلی کربنات در هر متر مربع باید بالای 10 کیلو گرم باشد.

مشتریان محترم باید توجه کنند تیغه های آلومینیومی با وزن کمتر از 10 کیلوگرم بیشتر جنبه زیابیی دارد. این نوع کرکره ها در مقایسه با سایر کرکره های برقی ضریب امنیت بیشتری دارد.

انواع کرکره برقی پارکینگ از نظر فضا

کرکره برقی فروشگاه ها

فروشگاه های بزرگ و کوچک کی از نیاز هایی که دارند کرکره برقی است که با توجه به اندازه آن برای هر فروشگاه کرکره متفاوت با موتور متفاوتی نصب میشود. برای کرکره های فروشگاهی علاوه بر زیبایی امنیت ان نیز بسیار مهم است.
چون برای یک صاحب فروشگاه مسئله ای که بسیار مهم است امنیت کرکره برقی در شرایط بحرانی است. یکی از این شرایط بحرانی قطعی برق است که با توجه به اینکه در فروشگاه ها تردد بالا است در صورتی که برق قطع شد بتواند کرکره های برقی را براحتی باز و بسته کند که در کرکره های برقی برق اضطراری بسیار مهم است.

پس با توضیحاتی که داده شد بهتر است از تیغه های سنگین استفاده کرد و بهتر است قفل های برقی یا نیمه اتوماتیک استفاده کرد. نکته ای که بسیار مهم است در نصب کرکره های برقی فروشگاه ها این است که موتور کرکره باید نوعی نصب شود که امکان سرقت آن به حداقل برسد.
اما موردی که بعد از این توضیحات مهم است زیبایی و نمای کرکره است که با توجه به اینکه در تیغه های پلی کربنات زیبایی و تنوع بیشتر دیده میشود این نکته هم حائز اهمیت است که قیمت آن بیشتر است.

کرکره برقی فضاهای کوچک

شاید این مطلب برای شما جالب و خواندنی باشد، برای فضاهایی مانند پنجره ها هم میتواند کرکره برقی نصب کرد. اما نصب کرکره برقی پنجره چه مزیتی دارد؟ از مزایای آن میتوان به عایق صدا، جلوگیری از اشعه UV خورشید و جلوگیری از ورود گرد و غبار نام برد. نصب کرکره برای پنجره باعث کاهش 45 درصدی هدر رفت انرژی و همچنین 10 درصدی مصرف در انرژی میشود.

کرکره برقی پارکینگ

اما موضوعی پر مخاطب و همچنین پر استفاده در شهر ها که میتوان به نصب کرکره برقی برای پارکینگ ساختمان اعم از مسکونی و تجاری و اداری اشاره کرد.
به جرات میتوان بیان که بیشترین استفاده از کرکره های برقی برای پارکینگ ها میباشد و روز به روز نیاز و استفاده از از کرکره برقی برای پارکینگ ها بیشتر میشود. اما شاید سوال شود چرا سفارش کرکره های برقی برای پارکینگ بیشتره شده است؟
جواب این سوال برای شما هم مفید است چون کرکره های برقی برای پارکینگ ها دارای مزایی است از قبیل: قیمت به صرفه، نصب و اجرای آسان، سهولت در استفاده از آن برای ساکنین، ایمن، عایق صدا و حرارت و جلوگیری از ورود گرد و غبار به همین دلیل استفاده از کرکره های برقی برای پارکینگ ها به شدت زیاد شده است.
البته نکته ای که بسیار مهم است سرویس کرکره های برقی را باید منظم و توسط یک تعمیر کار کرکره برقی انجام داد تا مشکلات جدی ایجاد نشود.

نصب کرکره برقی:

با توجه به توضیحاتی که در بالا مطالعه کردین برای نصب کرکره های برقی به ابزار و تجهیزاتی نیاز است که در ادامه میتوانید مطالعه کنید.

برای نصب کرکره های برقی باید از سمت چپ و راست دهنه ای که قرار است کرکره داخل آن قرار گیرد قوطی کشی انجام شود. ریل تیغه کرکره ها روی این قوطی ها نصب میشود که این قوطی ها باید در اندازه های 40 در 40 میلیمتر باشد و به موازات یکدیگر نصب شوند.
یکی از دلایلی که باعث خرابی و یا سروصدای زیاد کرکره ها میشوند این است که طبق استاندارد نصب نمیشود و یا به یک سمت کشیده میشود و یا حرکت ریل درون تیغه ها موجب سروصدا میشود.

لازم به ذکر است که نصب کرکره های برقی را نمیتوان به هر شرکت و یا هر شخصی سپرد برای نصب و اجرای کرکره برقی به شرکت هایی که سابقه و فعالیت خوبی دارند باید سپرد.
همچنین شرکت امن آوران با وجود متخصصین مجرب و با تجربه میتوانند در این زمینه به شما کمک کنند و شما مشتریان گرامی میتوانید جهت مشاوره فروش و همچنین مشاوره راه اندازی با کارشناسان خبره شرکت امن آوران تماس حاصل فرمایید.

تجهیزات و لوازم مورد نیاز برای نصب کرکره برقی:

 1. موتور
 2. تیغه ها
 3. شفت
 4. کپس
 5. ریل
 6. ریسیور کرکره
 7. اندکپ (یاتاقان)
 8. بلبرینگ
 9. ریموت
 10. فلاشر
 11. چشمی (فتوسل)

ریسیور کرکره برقی چیست؟

ریسیور کرکره اتوماتیک یکی از اجزا مهم کرکره میباشد که وظیفه باز و بسته کردم کرکره را دارد. امام چگونه این کار را انجام میدهد؟ رسیور در بالای کرکره های برقی و بالای ریل نصب میشود. در رسیور سیگنال ها را دریافت کرده و موتور انتقال میدهد.

ریموت کرکره برقی

یکی از ابزار های کرکره های برقی ریموت کرکره است. از کاربردهای ریموت میتوان به باز و بسته کردن کرکره ها اشاره کرد که در مواقعی که برق قطع باید اگر کرکره دارای برق اضطراری باشد میتوان بدون ریموت آن را باز  بسته کرد.

قیمت هر متر مربع کرکره برقی

با توجه به نوسانات قیمت شما مشتری گرامی میتوانید با تماس با واحد فروش بصورت رایگان از کارشناسان ما مشاوره بگیرید.

نحوه ی محاسبه ی قیمت هر متر مربع کرکره برقی:

قیمت کرکره = هزینه تیغه ها + هزینه موتور کرکره + هزینه شفت + هزینه نصب و آهن کشی + هزینه آهن + کرایه حمل تا پروژه

هزینه تیغه کرکره برقی = هزینه روز تیغه کرکره برقی x مساحت دهنه

قیمت روز تیغه = وزن تیغه در هر متر مربع و قیمت روز انواع تیغه و کیفیت آلیاژ در هر نوع تیغه

مساحت دهنه = عرض دهنه x  (ارتفاع + 30 سانتی متر)

قیمت موتور کرکره برقی = وزن تیغه در مساحت کل و نوع موتور کرکره برقی

قیمت نوع موتور کرکره برقی = مدل کلی موتور و نوع ولتاژ و جنس سیم پیچ و اندازه روتر و نوع گیربکس

قیمت شفت = نوع لوله ( 8 یا 11 ) و ( قیمت روز لوله در هر متر طول x عرض دهنه )

قیمت نصب و آهن کشی = اندازه دهنه x قیمت و نصب انواع مختلف تیغه در هر متر مربع

هزینه آهن کشی = قیمت روز آهن و قوطی آهنی یا دیگر متعلقات

دلایل استفاده از کرکره برقی:

 • استفاده آسان
 • امنیت
 • جلوگیری از ورود افراد متفرقه (مجتمع های مسکونی)
 • عایق صدا و حرارتی
 • مناسب برای برجها، فروشگاه ها و کارخانه ها
 • نصب و راه اندازی سریع

قیمت تیغه کرکره برقی

قیمت تیغه های کرکره بته به نوع آن متفاوت است و جهت راهنمایی و استعلام قیمت میتوانید با شماره 09129350933 تماس حاصل فرمایید.

تعمیر کرکره برقی

اگر میخواهید کرکره برقی که استفاده میکنین مدام خراب و یا از کار نیوفتد حتما سرویس ماهیانه آن را فراموش نکنید. شرکت امن آوران برای مشتریان خود این سرویس ماهیانه را انجام میدهد.

مشکلات رایج کرکره برقی:
 • موتور کرکره های برقی:

یکی از مهم ترین لوازم کرکره اتوماتیک موتور آن است که در صورت سرویس ماهیانه موتور، خرابی آن به ندرت اتفاق رخ میدهد. همچنین بهتر است در زمانی که موتور کرکره برقی از کار افتاد آن را باز و دست کاری نکنید و با یک تعمیر کار کرکره برقی تماس بگیرید و سپس سرویس و عیب یابی توسط تغمیرکار کرکره‌برقی صورت گیرد.

 • خرابی تیغه های کرکره:

تیغه کرکره جزء اصلی بدنه محسوب میشود. که اگر ضربه محکمی به ان وارد شود امکان از کار افتادن ان را دارد.

 • خرابی ریسیور کرکره برقی:

در واقع رسیور بخش مهم پیام های دریافتی از ریموت را بر عهده دارد و در صورت از کار افتادن ریموت هم کار نخواهد کرد. همچنین لازم از هنگام نصب رسیور کرکره به محل نصب دقت کنید تا از اسیب های طبیعی جلوگیری شود.

 • اندکپ یا یاتاقان:

اندکپ نوعی نگهدارنده برای حرکت کرکره است. در برخی موارد رخابی از اندکپ یا یاتاقان کرکره است.

 • ایراد در فتوسل:

دقت کنید که خرابی ریموت و فتوسل متفاوت است.در صورتی که کرکره باز شد و بسته نشد این مشکل از فتوسل است که باید توسط یک تعمیرکار کرکره بررسی و رفع گردد.

خراب شدن ریموت:

گاهی اوقات مشکلی برای باز و بسته شدن کرکره ایجاد میشود باید به این مورد توجه کنین ایا چراغ ریموت روشن میشود یا نه در صورتی که روشن نشد ایراد از ریموت است و به احتمال زیاد باطری آن را باید تعویض کنین.

نحوه سفارش کرکره اتوماتیک از امن آوران

جهت سفارش بهترین کرکره اتوماتیک در تهران ابتدا باید با واحد فروش ما تماس بگیرید بعد از اینکه با واحد فروش تماس بگیرید کارشناسان ما به محل شما مراجعه میکنند و بعد از ارزیابی محل به شما مشتری گرامی پیش فاکتور ارائه میدهند و بعد از توافق مبلغپیش فاکتور پرداخت میشود و سپس متخصصین شرکت امن آوران تجهیزات و لوازم کرکره‌برقی را به محل شما انتقال میدهند و عملیات نصب را انجام میدهند. تماس با واحد فروش 09129350933

بهترین کرکره های برقی در تهران

شما مشتریان گرامی شرکت امن آوران که در مورد خرید، نصب، تعمیر کرکره برقی توسط تعمیرکار کرکره اتوماتیک و همچنین مشاوره رایگان میتوانید از طریق فرم تماس با ما و یا با استفاده از شماره هایی که در انتهای صفحه وجود دارد با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات متداول:

عوامل زیادی در تعیین قیمت کرکره‌برقی موثر است اما در حالت کلی طبق فرمول زیر محاسبه میشود.
نحوه محاسبه:
قیمت کرکره = هزینه تیغه کرکره برقی + هزینه موتور کرکره + هزینه شفت + هزینه نصب و آهنکشی + هزینه آهن + کرایه حمل تا پروژه
هزینه تیغه کرکره برقی = هزینه روز تیغه کرکره برقی x مساحت دهنه
قیمت روز تیغه = وزن تیغه در هر متر مربع و قیمت روز انواع تیغه و کیفیت آلیاژ در هر نوع تیغه
مساحت دهنه = عرض دهنه x ( ارتفاع + 30 سانتی متر )
قیمت موتور کرکره برقی = وزن تیغه در مساحت کل و نوع موتور کرکره
قیمت نوع موتور کرکره برقی = مدل کلی موتور و نوع ولتاژ و جنس سیم پیچ و اندازه روتر و نوع گیربکس
قیمت شفت = نوع لوله ( 8 یا 11 ) و ( قیمت روز لوله در هر متر طول x عرض دهنه )
قیمت نصب و آهن کشی = اندازه دهنه x قیمت و نصب انواع مختلف تیغه در هر متر مربع
هزینه آهن کشی = قیمت روز آهن و قوطی آهنی یا دیگر متعلقات
همچنین میتوانید با شماره 09129350933 تماس حاصل فرمایید

بله – تیغه های کرکره مدل های مختلفی دارد که عبارنتد از: گالوانیزه-پلی کربنات و آلومینیومی

موتور های کرکره‌برقی با توجه به فضای شما نیاز دارد که دو مدل توبلار و ساید وجود دارد که مدل ساید برای تردد های بالا و وزن های بالا و مدل توبلار برای فضاهای کم تردد و دهنه کوچک است.

شرکت امن آوران علاوه بر اینکه نصب و اجرار تعمیرات کرکره اتوماتیک هم انجام میدهد.

خیر – کارشناسی هزینه ای ندارد

خیر- برق اضطراری در موتور های ساید وجود دارد

بله – شرکت امن آوران با داشتن سابقه درخشان همچنین نیروی مجرب و متخصص در صورتی که کرکره شما مشتری گرامی دچار حادثه یا مشکلی شده باشد را توسط تعمیرکار کرکره برقی بررسی و در صورت نیاز تعمیر و یا قطعه ای که خراب شده باشد را تعمیر میکند. برای درخواست تعمیر کرکره های برقی با شما ره 09129350933 تماس حاصل فرمایید

بله – شرکت امن آوران علاوه بر تعمیرات موتور کرکره های برقی و…. تعمیر برد کرکره برقی هم انجام میدهد.

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *